Nyelvi fejlesztés

Ez első néhány órában újra átismételtük a tavaly tanult bemutatkozási formákat, köszönéseket és rengeteg szóbeli feladatot végeztünk. Emellett tovább haladtunk a témakörökkel. ahol is a vásárlás kifejezései mellett párbeszédeket szimuláltunk, beszéltünk a divatról és az ételekről. Magyarország tájegységeit és nevezetességeit is feldolgoztuk. A nevezetes városokról is tanultunk, a kommunikációra itt is nagy hangsúlyt fektettünk. A turizmus és magyarországi vendéglátás, utazások is előkerültek a témák megbeszélése során. Sok pozitív megerősítést kaptak a gyerekek és rengeteg ismétlésre hallott szöveg értésére is volt módjuk. Digitális tananyag, szókártyák, online források alkalmazásával tettük színesebbé a foglalkozásokat.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük