Adventi kézműves foglalkozás

Nagyon örültünk, hogy ezt a programelem 50 gyermek bevonásával került megvalósításra. Adventi kézműves foglalkozás fő célja bevonni azokat a gyerekeket, akik környezeti hátrányaik miatt kimaradnak az ünnepi készülődéséből. Szerettük volna megtapasztaltatni, hogy adni és kapni jó dolog. Helyi vállalkozó segítette az alapanyagok beszerzését. Fa ajándékdobozt díszítettek a gyerekek decoupage technikával. Jó minőségű alapanyagokkal és eszközökkel dolgozhattak. A decoupage (dekupázs) vagy szalvétatechnika igen népszerű, relatíve egyszerű és könnyen megtanulható kreatív technika. Kész fadobozt többféle színű páccal és akrilfestékkel alapozták a gyerekek. Míg száradt a festék karácsonyi mintájú szalvétákból kiválaszthatták, hogy milyen legyen a doboz arculata. Ennek legfelső rétegét leválasztva ráragasztották a doboz tetejére. Ezután kellett lelakkozni a dobozt, majd reszelővel a felesleges részeket eltávolították. A kész felületet különböző díszítő szalagokkal lehetett még egyedibbé tenni. Gyönyörű, ízléses munkák születtek. A gyerekek maguk is meglepődtek az eredményen. Sokaknak kellett ugyan segíteni, ötletet adni, munkafolyamatot, nagyon lelkesen, örömmel dolgoztak a gyerekek. Az eszközök használatára azok tisztántartásásra sokaknak fel kellett hívni a figyelmét. A pakolás is csak megszólításra működött. A gyerekekben az ilyen foglakozásokon keresztül lehet az igényességet kialakítani. A programelem elérte célját valamennyi pedagógus és tanuló nagyon jól érezte magát. Közösen, alkotó munka közben egészen ráhangolódtunk a karácsonyra. Bízunk benne, hogy az elkészült alkotások valaki ajándékaként kerülnek a karácsonyfa alá.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük