Tanulói beszámoló – Német nyelvi csoport

Szerdánként tanítás után szoktunk plusz német órákon részt venni. Aliz néni szokott német újságokat és magazinokat hozni képleírásokat készítünk és minden napi párbeszédeket képzünk.
Néha filmet is szoktunk nézni, PL: megnéztük németül a Márton napról szóló legendát, azután feladatokat oldottunk meg. Ezekből sokat tanulunk. Aliz néni mindig érdekes feladatokat hoz be. Karácsony elött megkóstolhattuk a német puncsot és megbeszéltük karácsonyi szokásukat. Szoktunk plakátokat készíteni. Csináltunk már parti szervezést szülinapra, beszéltünk betegségekről, bevásárlásról és utazásokról. Nem vagyunk sokan ezért családias a légkör teljesen más mint egy tanóra. A kedvencünk a német nyelvű filmnézés és arról való beszélgetés. Igaz kicsit későn van de megéri a jó hangulat miatt. Szerintem sok új szót tanultunk.
Nánási Bence
Vas Szandi
Kovács Olivér
Nagy Leona

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük