Mit főznek a szomszédok?

A pályázat keretén belül az idegen nyelvi csoport tagjaival sikerült egy igazi német, pontosabban bajor menüt készítenünk. Bajor burgonyasaláta és nürnbergi sült kolbász volt az étlapunkon. A megvalósítást komoly ország ismereti háttér előzte meg, mely a tematikus terv részét képezte természetesen. Sokat olvastunk a „Bratwurst” népszerűségéről és sokféleségéről is. Az elmélet és a gyakorlat így valóban összeért, úgy láttam minden gyerek örömére. Amellett hogy új íz világot ismerhettek meg ismeretük a német kultúrterületről szintén gyarapodott. A csoport másik fele a román hagyományok szerint elkészített micset választotta. A darálthúst összegyúrták fűszerekkel és kolbászokat formáztak belőle aztán én kisütöttem. Köretként uborkát, kenyeret, mustárt, kecsapot ettek és málnaszörpöt ittak hozzá. Az együtt elkészített és elfogyasztott étel élménye összehozta a csapatot.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük