Mit főznek a szomszédok?

2020. január 28-án azt tűztük ki célul, hogy a tanulókat megismertessük a hajdinával, mint konyhai alapanyaggal. A következő kérdéseket jártuk körül:

  • Mitől „ál” az álgabona a hajdina?
  • Honnan származik ez a növény?
  • Miért érdemes fogyasztani őket?
  • Milyen jótékony hatással bír az emberi
    szervezetre?
  • Milyen ételeket lehet készíteni belőle

A tanulók megtapogatták és megkóstolták ezt az alapanyagot. Ezután négy csoportra bontottuk őket és minden csoport kapott egy receptet. Két csoport édes, szilvás hajdinalepény receptjét, a másik kettő pedig a sós, szalonnás, hagymás hajdinalepény hozzávalóit és elkészítési módját. A gyerekek egy asztalról összeválogatták a nekik szükséges alapanyagokat és edényeket, majd nekiálltak az a tészta összeállításához. Minden tanuló tevékenyen részt vett a lepények elkészítésében. Amikor a sütőbe kerültek a tepsik minden csoport a saját asztaláról elpakolt és elmosogatott. Mire elkészültek a lepények mindenkinek megjött az étvágya és alig várta a kóstolást. A finomságokat felvágtuk és mindenki kapott az édes és a sós verzióból egyaránt. A többségnek ízlett a végeredményt. A gyerekek közül csak kevesen ismerték a hajdinát, ezért jó ötletnek bizonyult hogy ezt a különleges alapanyagot mutattuk be nekik. Reméljük, hogy az otthoni sütések és főzések alkalmával is előkerül ez az egészséges álgabona.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük