Tanulói beszámoló: Projektélmények

A pályázati programokon az egyik osztálytársammal együtt Icu néni osztályával jártunk együtt a magyarfoglalkozásokra. Minden héten tartottunk gyakorlásokat magyarból. Az egészséges életmód volt a téma, ezzel foglalkoztunk. Sokat olvastunk az egészséges életmód összetevőiről, anyagokat gyűjtöttünk az interneten is. Ez jó volt, mert azóta könnyebben kezelem a netet. Készítettünk kooperatív munkában tablókat is egy-egy témához. Gyakran volt vetítés, játékos feladatok is. Ezeken jókat nevettünk. A nyelvtant, a szövegértést és a szövegalkotást úgy gyakoroltuk, hogy szinte nem is vettük észre, hogy közben tanulunk. A másik osztályból össze is barátkoztam pár lánnyal.
Tetszettek a kirándulások és szabadidős programok is. Legjobban a húsvéti kézműves foglalkozást élveztem, ahol több tanár néni irányításával és segítségével hangulatos dekorációs dolgokat készítettünk: kiscsibét mozgó szemekkel, tojástartó kosárkát a hímes tojásoknak, még húsvéti ajtódíszt is. De jó volt nagyon februárban a farsangi kézműves foglalkozás is. Akkor farsangi szemüvegeket vágtunk ki színes kartonokból, és mindenféle csillogó papírokkal, gyöngyökkel, tollakkal díszítettük azokat. Amikor elkészültünk, a farsangi diszkóban azokat is feltettük az arcunkra úgy táncoltunk.
Jó volt a projekt.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük